Prístrojové ošetrenia
19 mája, 2022

ULTRAZVUK (Skin Scrubber) – ide o moderný spôsob čistenia s okamžite viditeľným výsledkom. Ošetrenie je príjemné a nebolestivé. Pôsobením ultrazvukového vlnenia sa uvoľnia stavebné prvky pokožky, vďaka čomu sa do pokožky výborne vstrebávajú olejovité a emulzné látky. Ultrazvukové vlnenie spôsobuje v tkanive vibráciu (mikromasáž) a teplo. SkinScrubber bezbolestne a šetrne čistí pleť a odstraňuje odumreté kožné bunky na princípe emulgovania (rozptyľovania) tuku a nečistôt z pórov a ich stieranie z pleti špachtľou. Je možné použiť ho ako náhradu alebo doplnenie mechanického, ručného čistenia. Odstraňuje rohovinovú vrstvu kože a odhaľuje tak mladšiu vrstvu pokožky, ktorá je zbavená odumretých buniek a nadmerného mazu. Póry a jemmné vrásky sú zbrúsené a mejej viditeľné, komedómy (vyrážky) odstránené, pigmentové škvrny jemnejšie. Pokožka je na pohľad a dotyk jemnejšia a hladšia a je pripravená vstrebavať účinné látky. Ošetrenie je veľmi príjemné a nebolestivé. sa používa na odstránenie odumretých buniek pokožky, na hĺbkové čistenie prostredníctvom jemných ultrazvukových vibrácií a súčasne ako sonoforéza pre zlepšenie účinku pri použití prostriedkov na omladenie pokožky

BEZIHLOVÁ MEZOTERAPIA – je určený na aplikáciu aktívnych látok metódou   elektroporácie.  Je prevratná metóda mezoterapie použiteľnej v oblasti tváre, krku, dekoltu, pokožky tela a vlasovej časti. Prevratný systém elektroporácie dosiahne prienik do hĺbky až 4mm do pokožky bez použitia ihiel. Pomocou kladných a záporných pólov sa na pokožke vytvoria mikrokanáliky cez ktoré sú pomocou nanozómov prenášané látky ako kyselina hyalurónová, vitamíny A, C, E , provitamin B, látky podporujúce neokolagenézu, aminoxil a iné v závislosti od druhu použitého koktejlu účinných látok upravených nanotechnológiou. Súčasťou prístroja je 12 kompletných programov na procedúry.

Efekt: okamžitý lifting tváre, zjednotenie kolority pokožky, omladzujúce a  regeneračné  účinky,  okysličenie a výživa tkanív.

DIAMANTOVÁ MIKRODERMABRÁZIA – je neinvazívna metóda na celkové vylepšenie vzhľadu kože. Patrí k menej agresívnym metódam zlepšenia vzhľadu pleti. S najväčším záujmom o tento zákrok sa stretávame u osôb s ľahšími a dlhšie pretrvávajúcimi formami akné, mastnejším typom pleti, rozšírenými pórmi, drobnými jazvičkami, míliami /tzv.krupičky/, či s prejavmi starnúcej pleti spojenej s drobnými vráskami, pigmentáciam. Tento prístroj sa používa na riadené odstránenie zrohovatenej vrstvy pokožky pomocou diamantových hlavíc rôznej veľkosti s plynulou reguláciou podtlaku. Je bezbolestný mechanický peeling, ktorý odstraňuje povrchové vrstvy kože, škvrny, vrásky a jazvy. Urýchľuje fyziologický proces kožnej obnovy. Výsledkom ošetrenia je zvýšená produkcia kolagénu. Pokožka sa stane elastickou. Zjemnia sa jazvy, jazvy po akné, odstránia sa škvrny a vyhladia sa jemné vrásky.

Efekt: zlepšenie pružnosti pokožky, zosvetlenie pigmentových škvŕn, zlepšenie prekrvenia pokožky a zásobenie živinami pomáha  zmenšiť strie a zjemniť jazvy.

RÁDIOFREKVENCIA – zariadenie emituje rádiové vlny vytvárané prúdom vysokej frekvencie. Elektrická energia sa mení na elektromagnetickú energiu, ktorá preniká do tkanív, ktoré sa následne zahrievajú aktivizáciou iónov v nich obsiahnutých. Rádiové vlny spôsobujú vytváranie tepla v tkanivách – tento efekt nazývame diatermia. Hĺbkové zahrievanie znamená, že sa teplo vytvára vo vnútri tkanív, teda nepreniká do tkaniva zvonku. Rádiové vlny  stimulujú povrchové tkanivá a hlbšie uložené tkanivá, zlepšujú ich okysličenie, výživu a mikrocirkuláciu. Princíp procedúry spočíva v prehrievaní kolagénových vlákien , čo spôsobuje ich sťahovanie a napínanie, vďaka čomu dochádza k procesu regenerácie. Rádiové vlny okrem toho stimulujú fibroblasty k regenerácii a vytváraniu kolagénu a elastínu, čo vytvára efekt zmenšovania viditeľnosti vrások. Zvyšuje sa hustota, elasticita a napätie pokožky, zlepšuje sa vzhľad tváre a farba pokožky. V mnohých prípadoch môžeme zbadať rozdiely vo vzhľade pokožky už po vykonaní prvej procedúry.

Efekt: spevnenie a  vyformovanie oválu tváre, rýchle vyhladenie vrások, omladenie a  regenerácia  spevnenie a formovanie zlepšenie prekrvenia vybraných častí tela. Podstatného zlepšenia sa prejavuje po sérii procedúr.

ULTRAZVUKOVÁ LIPOSUKCIA – spočíva v pôsobení ultrazvukových vĺn na oblasť tela, ktorú chceme zbaviť nadbytočného tuku. Ultrazvukové vlny rozbíjajú membrány tukovej bunky, ktorej obsah sa vyleje do medzibunkového priestoru a následne sa odtiaľ dostávala do lymfatického systému. Je neinvazívna, čiže bez zásahu skalpelom a predstavuje úplnú náhradu klasickej chirurgickej liposukcie. Je vhodná na tie partie tela, kde je vo veľkej miere koncentrovaný tuk, ide hlavne o brucho, driek, stehná, boky i vnútornú stranu kolien.

Zaručuje: redukciu množstva tukových buniek prostredníctvom mechanického ultrazvukových vĺn, nadbytočné tukové tkanivo je odbúrané prirodzeným procesom, výsledky sú okamžite viditeľné a merateľné, pacient hneď po ošetrení môže pokračovať v telesnej aktivite, bezbolestný zákrok.

LYMFODRENÁŽNY PRÍSTROJ – odstraňuje opuch členkov po nadmernej záťaži dolných končatín, opuchy v bruchu, často pripisované obezite, opuchy očných viečok a tváre, potláča sklon k infekčným chorobám z oslabenia imunitného systému, migrény, bolesti hlavy, bolesti chrbtice, svalov, bolesti po športových výkonoch, akné, suchú pleť, rozšírené žilky, celulitídu, kŕčové žily, napätie a kŕče v končatinách, poruchu látkovej výmeny v kĺboch – artrózu, dnu choroby spojené s krvným obehom, príznaky starnutia, slabosti, únavu, nespavosť.

Zaisťuje a podporuje : správnu činnosť čriev, pôsobí proti zápche, zaisťuje pružnú pokožku a zdravšie telo.

Lymfodrenáž je ideálnym riešením predovšetkým v týchto prípadoch : – prevencia kŕčových žíl, – edémy po chirurgickom zákroku, – celulitída , obezita , popôrodná starostlivosť, – zlepšuje trofismus a obnovuje pružnosť pokožky, – prevencia trombózy u ležiacich pacientov, – relaxácia – nepriamo stimuluje celkový obeh a napomáha k pocitu pohody, – pri ošetrení po zásahoch estetickej chirurgie pre opätovné nastolenie normálneho stavu v danej oblasti .